Nii nagu lubatud sai, teeme väikse tagasivaate Kuressaares tänavafotolaagris toimunud analoogfotograafia töötoast.
Töötoa teema ja mõte sai alguse ennekõike ikka tänavafotograafia õppimise ja mõistmise vaatenurgast. Kuna tänavafotograafia tekkis tänapäevases mõistes just siis, kui leiutati filmirull ja mugavad kaasaskantavad kaamerad, siis leian, et austusest selle fotožanri vastu võiks iga tänavafotograaf vähemalt korra proovida tänaval filmile pildistamist.
Tänavaportree pildistamine
Selleks, et oleks pildistamisel kindel eesmärk, sai välja mõeldud teema, milleks oli tänavaportree. Eesmärk oli saada lisaks filmifotograafia vilumusele ka kogemus portreede tegemises võõrastest inimestest. Selline portree stiil on tänavafotograafias levinud täiesti iseseisva žanrina.
Enne ülesande täitmisele asumist eelnes mõnus arutelu analoogfotograafia teemal ja igaüks sai välja valida endale sobiva kaamera. Selleks, et valikut ikka oleks, tuli meile appi analoogfotokaamerate renditeenus Emulsioon. Kuna võõraste inimese kõnetamine ja pildistamiseks luba küsimine võib olla esimestel kordadel üsna stressirohke, siis algajamad said enda käsutusse point and shoot kaamerad, mis on ka üsna levinud tänavafotograafia harrastajate seas. Enesekindlamad ja kogemustega fotograafid said aga ennast proovile panna täismanuaalsete kaameratega ja nii mõnigi oli kaasa võtnud enda kaamera. Nüüd oli jäänud veel teha lõplik ettevalmistus ja selleks oli filmi kaamerasse panemine. Siinkohal oli meile abistava käe ulatanud Fotoluks ja Focus Nordic, kes olid meie jaoks kõrvale pannud väga hea hinnaga Kodaki kvaliteetsed filmirullid.
Viimased julgustavad sõnad kaasa antud, asusid fotograafid Kuressaare linnas inimestega tutvust tegema.
Pärast pildistamist uuesti kogunedes oli elevust ja muljeid palju. Kuna olime otsustanud, et valime ka välja parima pildi, siis kohtusime kuu aega hiljem video vahendusel, kus vaatasime ühiselt pilte ja jagasime muljeid. Elevus ja hea emotsioon ei olnud taandunud. Nii mõnigi sai siit hea tõuke, et ka iseseisvalt jätkata tänavatel analoogkaameraga pildistamist. Parima portree tiitli pälvis Andra Hamburgi mustvalge foto, mis tehtud ühest armsast härrasmehest pargipingil (vaata galeriis esimene pilt). Kokkuvõttes võib aga nii laagri kui töötoa lugeda igati õnnestunuks, sest selle käigus sündis palju häid pilte ja kaasa võeti julgust ning inspiratsiooni, et olla veelgi parem tänavafotograaf.
…
Allolevad pildid on tehtud töötoa raames järgmiste inimeste poolt: Lembe Aasorg, Reelika Vilt, Peep Kirbits, Andra Hamburg, Raivo Mets, Madli Nuut, Targo Miilimaa, livio Nimmer, Aiki Järviste, Sander Priivits ja Rain Annast.
Suured tänud analoogfotograafia töötoa toetajatele Fotoluks ja Focus Nordic.
Veel tahan tänada Valguslauda, kes pakkus võimalust soodshinnaga filmi ilmutada ja skännida. PS! Kuuldavasti on neil ka üsna hea filmi valik ning kui aus olla, siis olen nende teenuse kohta palju head kuulnud 😉