Kevadel on aeg raamaturiiulitelt tolm pühkida ja ruumi teha uutele. Viimasel ajal on paljud välismaa fotograafid välja andnud põnevaid teoseid, mida tasub lähemalt uurida. Tõime välja valiku nendest.
„Women Street Photographers“ Gulnara Samoilova
See raamat käsitleb 100 naisfotograafi pilte tänavatelt ja kogemusi nende fotode taga. Samoilova, kes on Women Street Photographers projekti autor, on kokku kogunud 100 naisfotograafi paremiku, kus on jäädvustanud erilisi hetki üle maailma. Lisaks imelistele tänavafotodele vaatleb eessõnas fotograaf Melisse Breyer kuidas see fotograafia žanr on sooliselt muutunud, mõtiskledes kuidas kultuurilised muutused soorollides on lõimunud kaamera tehnoloogilise arenguga.
Vaata raamatu kohta lähemalt siit.
„Brilliant Parade“ Josh Edgoose
Briti fotograaf Josh Edgoose (Instagrammis tuntud kui @spicy.meatball) andis hiljuti välja raamatu oma fototöödest Londonis. See on teos, mis toob välja Londoni tänavate karakterit erinevate tähtpäevade ajal toimuvate ja tavaliselt märkamatuks jäävate juhuslike interaktsioonide kaudu. Edgoose pildistas viis aastat erinevaid kohtumisi ja emotsioone linnas ja püüdis pildile seda värvikust ja pidevalt muutuvat keskkonda. Ta on candid stiilis pildistades püüdnud leida korrapärasust kaootilistes stseenides.
Vaata raamatu kohta lähemalt siit.
„Think like a street photographer“ Matt Stuart
Tuntud fotograaf Matt Stuart jagab selles praktilises raamatus häid nippe, kuidas mõelda nagu tänavafotograaf, et leida ja jäädvustada põnevaid kaadreid tänavatel. Raamatus jagab ta oma kogemusi sellest, kuidas tema jõudis oma parimate fotodeni, kuidas jääda tänaval märkamatuks, aga samas märgata võimalusi kaootilise inimmassi hulgas jms. Lisaks on raamat illustreeritud ligi 100 Stuarti fotoga, mis annab lugejale võimaluse õppida ühelt edukamalt tänavafotograafilt.
Vaata raamatu kohta lähemalt siit.
„Collection IV“ Sean Tucker
See on Briti fotograafi ja Youtuberi Sean Tuckeri kogumik fotodest 2020. aastal, mida ta on aasta jooksul kodulinnas ja reisides jäädvustanud. Raamat koosneb tema 90 lemmikfotost, mille vahele on pikitud tsitaate tema tehtud videotest.
Vaata raamatu kohta lähemalt siit.
„New York“ Craig Whitehead
See raamat on Suurbritannias tuntud tänavafotograafi Craig Whiteheadi (Instagrammis tuntud kui @sixstreetunder) visuaalne rännak New Yorki. LED-valgustustest värvikirevad tänavad, peegeldused, kontrastid ja põnevad kompositsioonid teevad sellest tõeliselt nauditava visuaalse tuuri Ameerika suurlinna.
Vaata raamatu kohta lähemalt siit.
„Wild flowers“ Joel Meyerowitz
See on uustrükk Meyerowitzi 1983. aastal ilmunud lilleteemalisest fotoraamatust. See on uuendatud ja laiendatud formaat, kus näeb varem ilmumata fotosid suuremas formaadis.
Ligi 50 aastat on Meyerowitz hoolitsenud enda visuaalsete lilleaedade eest tänavatel, pargis ja linnas, mida ta on külastanud või kus elanud. Ühel päeval sattus fotosid töödeldes ta silme ette ports fotosid, kus oli kujutatud erinevaid lillesid. Ta hakkas nägema seoseid, mis võiksid viia kokku paljude teiste tema fotograafiliste huvidega. Nii sündiski selle raamatu esmatrükk. See on vürtsitatud unikaalse visuaalse huumori ja erakordse fookusega detailidele ning kutsub lugejat nägema loomulikku ilu liiklusrohketel tänavatel.
Vaata raamatu kohta lähemalt siit.
„Fine airs & fine graces“ Shane Taylor
Iirlasest fotograaf Shane Taylori (Instagrammis tuntud kui @heroesforsale) esimene fotoraamat on kollektsioon candid-stiilis fotodest. The Guardian on nimetanud seda kui kaadreid varasematest aegadest. Tema fotod on ajatud ja romantilist laadi kaadrid tänavatelt, ühistranspordist jm avalikust ruumist. Kohati monokroomsetes piltides on mingi oma lugu ja meenutab oma kinematograafilist stiili poolest justkui vanu briti sarjade väljalõikeid.
Vaata raamatu kohta lähemalt siit.
„Street Photography Assignments: 75 Reasons to Hit the Streets and Learn“ Valerie Jardin
See praktiline käsiraamat treenib sinu silmanägemist, et õigel ajal päästikule vajutada. Prantsuse fotograaf Valeri Jardin, kes on juba aastaid fotoalaseid teadmisi õpetanud, jagab raamatus nippe, mida saavad kõik praktiseerida, et oma oskusi arendada. Näiteks on õpetusi tänavaportreedest, siluettide loomisest ja valguse-varju püüdmisest, aga ka abstraktsemate piltide loomisest jpm. Iga ülesande juures on selgitus selle tehnilisest poolest ja selle juurde jagab Valerie nippe, kuidas seda praktiseerida ning selle juurde on toodud tema tehtud näidisfoto.
Vaata raamatu kohta lähemalt siit.
„Perfect Strangers: New York City Street Photographs“ Melissa O´Shaughnessy
Fotograaf Melissa O’Shaughnessy püüdis raamatusse muutlikud tänavad ja mööduvad inimesed New Yorgi linnas. Need fotod on tehtud viimase seitsme aasta jooksul New Yorgi tänavatel. Tema uudishimuliku ja omapärase visiooni kaudu oleme raamatus abil tunnistajaks inimtegevuse mängulisusele linna sädelevatel kõnniteedel. Raamatusse on ta püüdnud nii mitmeid värvikaid karaktereid, mida on huvitav raamatu kaante vahel jälgida.
Vaata raamatu kohta lähemalt siit.
„Almost real“ Francesco Sembolini
See on debüütraamat Itaalia fotograafilt Francesco Sembolinilt. Raamat sisaldab 150 värvifotot, mis tekitavad kolmemõõtmelist reaalsust intensiive graafilise teadlikkusega. Seal leidub nii abstraktseid tänavafotosid, kui huvitavaid situatsioone ja värviküllaseid stseene.
Vaata lähemalt raamatu kohta siit.
„Out of place“ Bas Losekoot
See raamat on justkui fotoessee, mis annab ülevaate tänapäevaelu psühholoogilisest teekonnast megalinnades. Hollandi fotograaf Bas Losekoot alustas oma fotodega uurimist kuidas rahvastikutihedus mõjutab inimeste käitumist. Oma intuitiivse pilguga jälgis ta igapäevaseid juhuslikke kohtumisi ning seda, kuidas inimesed ennast esitlevad ja sekundite vältel omavahel kohtuvad. Valguse ja kompositsooniga mängides tekitas Bas kohati dramaatilisi võtteid, kus väikesed žestid mängivad olulist rolli. Fotograaf jäädvustas linnaelu Nii New Yorgis, Sao Paolos, Seoulis, Mumbais, Hong Kongis, Londonis, Lagoses, Istanbulis kui Mehhikos.
Vaata raamatu kohta lähemalt siit.