Selleks, et tänavafotograafiast paremini aru saada, pani fotograaf Eric Kim kokku raamatu “100 nõuannet tänafotograafia meistritelt”, mille Inglise keelest tõlkis Toivo Tenno ja toimetas Andra Hamburg.
See on esimene postitus kümnesest postituste seeriast.
1. Olge maksimalistid!
Õppigem suurtelt tegijatelt, kas või kopeerige neid. Püüdke aru saada, mis nendest õpetustest sobib teiega ja keskenduge sellele. Õppige iseennast tundma ja leidke endas see fotograaf, kes te ise olete.
2. Olge lähedal!
Nagu on öelnud fotograaf Robert Capa „kui su pildid pole piisavalt head, siis pole sa piisavalt lähedal”.
3. Pildistage 25% võrra rohkem kui arvad, et võiksid.
Valige välja koht ja kasutage seal erinevaid võtteid – muudke vaatenurka, positsiooni, aparaadi sätteid jne.
4. Fotografeerige hinge ja südamega!
Pildil peab olema emotsiooni. Emotsioonita foto on “surnud” foto.
5. Ühe meetri reegel.
Tehke endale reegel, et järgmise kuu aja jooksul pildistad ainult 1 meetri kauguselt. See võib tunduda õudne, aga see toimib. Samuti võid teisi sarnaseid piiravaid reegleid endale luua.
6. Laske fotodel settida.
Ärge vaadake kohe kuidas pilt välja tuli. Ka arvutis ärge hakake samal õhtul pilte vaatama ja töötlema. Teinekord tuleks foto mitu korda üle vaadata, enne kui töötlema hakkate. Andke fotodele aega settida.
7. Kasutage vähem nn puusalt tulistamist.
Ärge pildistage aparaat puusal või kõhul. Kasutage oma pildiotsijat (viewfinderit), nii saate paremini aimu kompositsioonist. Pealekauba te ei tee midagi halba, vaid pildistate inimest, kuna ta meeldib teile, väärib jäädvustamist jms. Samas teinekord võib ka puusalt pildistades päris toredad kaadrid tulla.
8. Mõjutage stseeni!
Olge julgemad oma foto tegemisel. Minge kas või nii kaugele, et fotografeeritav on teist veidi häiritud. Vaadake näiteks kuidas on inimestele lähenenud William Klein.
9. Ärge kärpige fotot!
Piltide lõikamine võib hakata häirima üldist kompositsiooni ning seega võib rikkuda ära nii pildi kvaliteedi kui ka kogu pildi mõju.
10. Keskenduge servadele!
Kui soovite oma fotol paremat kompositsiooni ja raamistikku, keskenduge servadele. Ärge muretsege kaadri keskel oleva objekti pärast.