Kevadine pildistamine Tartu tänavatel

Tere Tartu!

Kuigi kevade tulek on konarlik nagu enamikel aastaaegadel Eestis ikka, oli meil õnne, sest Tartus toimunud volbripäeva fotojalutuskäigul ehk photowalkil oli õhus just seda mõnusat kevadilma.  

Kevadet on tunda, Foto Airi Leon

Facebookis loodud üritus “Pildistame Tartu tänavatel” sai kuu jooksul väga palju tähelepanu ja mõneti tegi see mind murelikuks, sest huvilisi kogunes lausa üle 400. Kuigi jah, tean omast käest, et see ei tähenda sotsiaalmeedias otseselt osalust, aga valmis tuleb siiski olla. Ühiseid jalutuskäike organiseerides soovin alati, et kohaletulijatel oleks põnev ning nad ei peaks tundma ennast kõrvale jäätuna. 

Kohtumispaik Tartu Raekoja plats

Kohtumispaigaks sai Tartu Raekoja plats. Sammusin veidi enne kella viit Suudlevate tudengite kohviku poole ja juba kohtasingi ühte tublit Tartu fotograafi Jaak Kikast, kes fotokott õlal, samas suunas liikus. Minu jaoks ongi fotojalutuskäikude kõige olulisem osa just see, et iga kord kohtab nii vanu fotosõpru kui ka uusi harrastajaid.  

Airi jagamas juhiseid kuidas pildistada tänaval, foto Andra Hamburg
Inimesed tänavatel, foto Siim Neerut

Vaikselt, aga visalt kogunesime ning pärast akadeemilist 15 minutit, oli meid kokku 18 pildistajat. See on siiani ühtlasi ka kõige suurem osalejate arv meie jalutuskäikudel. 

Kuidas pildistada tänaval? 

Enamik ei olnud tänavafotojalutuskäikudest osa võtnud, mistõttu tegin kiire tutvustuse ja rääkisin tänaval pildistamise reeglitest. Ühiselt leppisime kokku, millise suuna võtame ja kuhu lõpuks välja jõuda võiksime. Samal ajal toimus linnas mitu tudengite kevadpäevadega seotud üritust, seega jagus tänavatel küllaga põnevust. Esimesena saimegi kätt harjutada tudengite rongkäigul, mis Küüni tänavat pidi Raekoja platsi suundus. 

Foto Airi Leon
Foto Andra Hamburg

Kevadised saginad Tartus 

Tudengid pildile püütud, võtsime suuna Supilinna hubastele tänavatele. Kuigi sealkandis liikus inimesi vähe, pakkusid fotohuvilistele pildimaterjali ka põnevad hoovid ja majad. Lisaks andis kaunis õhtupäike juurde mõnusalt sooja ja kaunist valgust, mida iga õige fotohuviline hinnata oskab. 

Emajõe kallastel 

Loomulikult Tartus jalutades on kohustuslik külastada ka Emajõe kallast. Enne kui oma jalutusega lõpule jõudsime, võtsimegi suuna sinna, et loojuvast päikesest ja jõe peegeldustest viimast võtta. Emajõe ääres otsustasime ära teha ka ühispildi, et sellest vahvast õhtust kõigile väike mälestus jääks. 

Tänud jalutajatele!

Juba on saanud traditsiooniks, et pärast ühist fotoretke istutakse maha, et muljeid jagada. Sellel korral valisime Raekoja platsi serval oleva pubi, mis võimaldas meie muheda seltskonna mugavalt väliterrassile ära mahutada. Saime naerda, leidsime uusi sõpru ja kindlasti saime palju toredaid pilte ning meeldivaid kogemusi! Tänan teid, vahvad retkelised, selle eest ja järgnevate kohtumiseni! 

Ühispilt Emajõe kaldal Aitäh foto eest Meelis Ahu