Õpime koos tänavafotograafiat!

Foto: Imbi Mälk

Äsja ilmus trükisoe raamat „Õpime koos tänavafotograafiat“, mis koondab endast tänavafotograafide töid.

Tänavafotohuvilise Toivo Tenno mõttetera koondada tänavafotograafide töid ühte kohta omistas koos Imbi Mälgu abiga füüsilise vormi raamatuna. See on esimene tänavafotograafide endi koostatud raamat, mis koondab endast eesti tänavafotograafide loomingut. Muidugi saab lisaks piltidele ka ettekujutuse fotograafidest ja nende taustast. Raamatust leiab 12 fotograafi, kelle piltidele lisaks leiab intervjuu, kus avaneb taust kuidas üks või teine fotograaf on leidnud tee tänavafotograafiani.

Teos „Õpime koos tänavafotograafiat“ tuleneb samanimelisest Facebooki grupist, mis koondab Eesti tänavafotograafidest entusiaste, kes ühel või teisel moel on võtnud endale südameasjaks seda fotovaldkonda hoida pildis Eesti fotomaastikul.

See raamat oli esmane katsetus, et mõista ja kogeda, kuidas ühe fotoraamatu tegemine võiks välja näha ning saada kindlust, et astuda järgmine samm ehk kaante vahele koondada järgmisena Eesti tänavafotograafia põnevamad palad, mida on viimastel aastatel Eesti tänavafotograafia Facebooki grupis jagatud.