Pühadesära 2023

Foto: Birgit Vaarandi

26. detsember toimus juba mitmendat aastat Eesti Tänavafotograafia MTÜ poolt korraldatud fotojalutus, mille eesmärk on jäädvustada Eestimaa linnasid aastalõpu pühade meeleolus.

Ühise kokkusaamise mõte on see, et koos võetaks ette üks lõbus jalutus, mille käigus dokumenteeritakse kodulinna kaunist tänavapilti. Üleskutsega tuli sel korral lisaks Tallinnale kaasa Tartu ja Pärnu, kus kogunes juba varasematelt jalutustelt tuttavaid nägusid, aga leidus ka uusi uudistajaid.

Tallinnas kogunesime, nagu traditsiooniks saanud, Tammsaare pargis, kus vahetasime aktuaalset infot ning liikusime siis Viru keskuse suunas mööda Laikmaad. Sealt pöördusime Rotermanni poole, kus sel aastal esmakordselt ka jõuluturg püsti oli.

Ent Viru tänavale jõudes leidis juba igaüks endale huvitava nurga, et pildile püüda just seda, mis kellegi tähelepanu köitis. Seal juba liikumist jagus ning pühade meeleolu oli linnas täiesti tuntav. Raekoja plats oli mõnusalt lumine ja jõulumeeleolus. Seega võtsime igaüks omale pool tundi aega, et seda uudistada ja jäädvustada. Ent tegemist oli siiski talviste ehk külmade oludega, tegime sealkohal ka ametliku lõpu, ent kuna huvilisi jagus, tegime ülejäänutega väikese tiiru ka uisuväljaku juurde. Sealt pöördus juba väiksem seltskond kohvikusse, kus tee-kohvi kõrval sai veel mõnusasti fotojuttu arutada.

Pühadesära galerii