Riias toimus meeleolukas fotolaager

5.-6. augustil toimus Riias tänavafotolaager, kus sai kuulda nii fotoajalugu kui ka ennast proovile panna ülesande lahendamisel.

Selline formaat teha kahepäevast fotolaagrit on juba korra läbi tehtud. „Esimene tänavafotolaager toimus 2020. aastal Kuressaares, kus sai erinevate kompositsiooni ülesannete järgi õppida tundma põhireegleid ja arendada oma meelt ja taju tänavafotograafias ning lisaks pakkus väljakutset tänaval portreede tegemine filmile pildistades,“ selgitas laagri korraldaja Airi Leon.

Kokku tuli laagrisse 13 inimest, et tänavafotograafia alaseid teadmisi juurde õppida ja ennast proovile panna. Seekordses laagris tutvustas Airi esmalt tänavafotograafia ajalugu, kuidas on teatud stiilid tänavafotograafias arenenud ning kes on tuntumad isikud, kes on ajalugu mõjutanud. Seejärel jaotati laagrilised gruppidesse ning anti ülesandeks eelnevalt vaadeldud teema põhjal teha üks fotoseeria, mis oleks terviklik stiililt ning jutustaks ka vaatajale lugu.

Tiimitöö “Riia lipuvärvid”.

Fotod: Lembe Aaorg, Martin Murusalu, Greta Sauter, Toivo Tenno ja Tarmo Rätsep

„Grupid said ülesandega hästi hakkama, valdavalt valiti teemaks värviga seonduv. Valiti nii Läti lipuvärve kui ka põhivärve. Väga lustlik ja terviklik oli ka seeria, mille fookuses olid erinevad kehaosad,“ tõdes Airi.

Tiimitöö “Värvikad kehaosad turul”

Fotod: Martti Lepmets, Olli Jakonen, Andra Hamburg, Kati Raudsepp

Laagri päeva lõpetuseks vaadati fotoseeriad üle ja jagati ka enda tehtud päeva lemmikuid ning arutati, mis pildi juures enim kõnetab. Lõpuks tuli välja, et fotod olid nii põnevad, et pea igaühe saadetud lemmik foto kõnetas laagrilistest kedagi.

Õhtul käidi veel Riia öiseid tänavaid uudistamas ning neid pildistamas. Järgmisel päeval jalutati veel grupiviisiliselt linnas ja püüti viimaseid kaadreid, siis aga pöördutigi juba tagasi kodu poole.

„Oli meeleolukas laager, kus sai värske pilguga läbi objektiivi vaadata ning nii mõnigi sai ehk uue teadmise võrra rikkamaks. Oli nii täitsa algajaid, kes huviga sellesse maailma sukeldusid, kui ka juba vanu olijaid, kes said keskkonnavaheldust. Tänan kõiki osalejaid!“ ütles Airi.

Jäädvustusi laagrist

Laagrilised aktsioonis