MTÜ Eesti Tänavafotograafia

Vaimustus tänavafotograafia vastu on juba pikalt kasvanud ja soov leida mõttekaaslasi pani mind paar aastat tagasi Facebookis teemakohast gruppi looma. Fotogrupi administraatorina tuli aga tihti liikmetele selgitada tänavafotograafia algtõdesid ja uute liikmetega küsimused aina kordusid. Seetõttu tekkis mõte luua koht, kus saaks talletada infot ning jagada parimaid pilte ka väljaspool gruppi.

Tänavafotograafid Vabaduse Väljakul
Foto esimeselt koospildistamiselt – juuli 2017

Kuna valdkond on suur ja lai, siis oli selge, et üksi selle kõigega hakkama ei saa. Õnneks oli administraatorina mulle silma jäänud mitmeid tänavafotograafe, kellele kirjutasin oma ideest luua mittetulundusühing tutvustamaks tänavafotograafiat Eestis. 2018. aasta veebruaris toimus vabatahtlikega esimene koosolek ja oli tore näha, et see teema on ka teistele südamelähedane ning nad olid valmis kaasa lööma.

Täna on mul rõõm teile teatada, et MTÜ Eesti Tänavafotograafia on loodud ning visioon paika loksunud!

Uuel aastal jätkame kindlasti fotojalutuskäikudega, ent oodata on ka silmast silma kohtumisi vestlusringis jpm. Kodulehelt leiate lähiajal mitmeid põnevaid intervjuusid ning artikleid ja tulevikus on plaan jõuda ka tänavafotograafia teemalise näituseni.

Kui soovid meie tegevustel silma peal hoida, siis jälgi Eesti Tänavafotograafia Facebooki lehte. Kui tahad oma fotosid jagada ja tutvuda sarnase huviga fotograafide tegemistega, siis liitu Facebookis Eesti tänavafotograafia FOORUM grupiga.

Airi Leon

Kirjutas

Fotograafia on minu jaoks palju enamat kui pildi tegemine. Olen aastate jooksul tutvunud paljude suurmeistrite käekirjaga ja seeläbi otsinud oma. See protsess on viinud mind mõtterännakutele, kus olen tajunud, et foto ei ole minu jaoks enam lihtsalt huvitav või nauditav pilt, vaid dokument, mis kannab endas ajalugu.