Novembri koospildistamine

Eesti tänavafotograafia grupp on korraldanud juba 8 avalikku fotojalutuskäiku. Nende eesmärk on tuua kokku tänavafotograafiahuvilised, jagada üksteistega kogemusi ja mõtteid ning mis kõige olulisem – minna pildistama.

Üks selline üritus toimus novembri lõpus Tallinnas. See oli ka esimene pildistamine õhtuses pimeduses ja vaatamata kargele talveilmale tuli kokku kuus vaprat fotograafi.

Fotole õnnestus jäädvustada ainult neli fotograafi

Kogunemiskohaks oli Vabaduse väljakul asuv Wabaduse kohvik. Olles tutvunud ja ära joonud esimesed soojendavad joogid, asusime välja pildistama. Meie marsruut pidi välja jõudma Rotermanni kvartalisse.

Mees vabaduse väljakul
Mikk Olli. Tallinn, Vabaduse väljak.

Vabaduse väljakult liikusime mööda pisikesi tänavaid Viru poole. Pimedus tegi pildistamise parajaks katsumuseks, kuid seda huvitavamad paistsid kõik vaateaknad.

Teel olles tegime 15‒20 minutilisi peatusi huvitavamates kohtades, kus igaüks jooksis püüdma fotole seda, mis talle põnevana tundus ning seejärel saadi jälle kokku ja liiguti edasi.

Inimesed kohvikus malet mängimas
Vanalinn, Peep-K Kirbits

Kõige rohkem põnevust tekistas ilmselt peatumine Viru tänaval, kus oli tunduvalt rohkem inimesi ja huvitavat valgust.

Viru Tänav, Mark Slavin

Viru tänavalt liiguti edasi Tammsaare parki, kuid selleks ajaks oli ilmselt kõigil meelel juba üks soe tee ja kohvikusse maha istumine. Pärast kiiret pildistamist saigi tehtud kohvikupeatus ja arutatud teemal, mida tänavafotograafia kellegi jaoks tähendab.

Tammsaare park, Jüri Talts

Lõpuks jõudsime ka Rotermanni kvartalile kiire ringi peale teha, kuid pärast sooja teed ei olnud külmas jalutamine enam nii põnevust tekitav. Märge iseendale järgmiseks korraks: talvel pildistades on alati üks kiht riideid puudu.

Pean tunnistama, et pimedas tänavafotode pildistamine oli ka minu jaoks uus ja veidi hirmutav. Mul on aastatega välja kujunenud teatud pildistamise stiil ja pimeduses nõuab foto jäädvustamine veidi oma mõttetöö ümberharjutamist. Sellistes ekstreemsemates tingimustes tuleb ka proovile panna kaamera võimed. Katsetasin ära pildistamise väga madala ISOga. Lõpptulemus aga oli endalegi üllatav – sain täitsa mitu fotot, mis on ühe korra kohta väga positiivne saak. Õppisin ka fotoaparaadi kohta, et ISO4000 on teatud olukordades täitsa talutav kasutada mustvalgete fotode jaoks, kuid ilmselt proovin üle ISO3200 tulevikus mitte minna.

Vaata ürituse fotosid Facebooki albumist. Kui soovid järgmiste ürituste kohta teavet, siis kindlasti liitu meie Facebooki grupiga.

____

Mikk Olli on disainer ja tänavafotograaf. Rohkem tema tänavafotosid leiad mikkolliphoto.com või Instagramist @drawntostreets