Traditsiooniks saanud ühispildistamine ehk photowalk

Eesti tänavafotograafia (ETF) grupis alustasime ühispildistamisega 2017. aasta suvel. Tänaseks on sellest välja kujunenud traditsioon, mis toob kokku ühised huvilised, kes võtavad vaevaks fotoaparaadiga mööda tänavaid jalutada. Ühispildistamisel tehtud pilte jagatakse hiljem ETFi grupis.  

Möödunud aasta suvel toimus esimene jalutuskäik väljaspool Tallinnat, mis tollast aega arvestades liikus loogilise jätkuna suvepealinna Pärnu. Meid võõrustasid sealsed fotohuvilised. Retk päikselises Pärnus oli väga kosutav ning andis kohaliku teejuhi Eilikese abil võimaluse näha linna lähemalt. Eilike jagas ka meile oma jalutuskäigust esmamuljeid. 

Eilike tudvustamas Pärnut. Foto: Richard Viidalepp

„Ühispildistamise eeliseks on n-ö küünarnukitunne, mis annab juurde julgust võõrastele läheneda ja võimaluse saada tuttavaks teiste fotograafidega,” selgitas Eilike. Tema arvates on see kasulik nii algajale kui ka juba kogenud tänavafotograafile. „Algaja saab juurde julgust ja kogenumad tänavafotograafid saavad olla justkui puhkusel, sest osa võimalikust suhtlusest teevad seal ära just innukad alustajad,” tõi Pärnu tänavafotohuviline välja ja lisas, et „hiljem on ühist albumit väga huvitav vaadata, kuna sarnaseid pilte on üllatavalt vähe, samas leiab aga igaühelt vähemalt ühe üllatuskaadri, mida keegi teine pole märganud üles pildistada”. 

Eilikese sõnul on lisaks pildistamisele boonuseks see, et jalutuskäigu ajal on võimalik teisi põgusalt tundma õppida. „Teades inimest, mõistad ka tema fotograafilist nägemist paremini ‒ tuttava fotosid on kergem mõista ja seeläbi põnevam vaadata,” selgitas ta.  
Eilike leiab, et tänu ühispildistamisele on tekkinud grupis omalaadne kogukonna tunne. „Näost näkku grupiliikmetega kohtumine ja koos tegutsemine on olnud rikastav kogemus ning uute huvitavate inimestega on ka muul ajal olnud tore suhelda,” lisas ta. 

Peale pikka rassimist lõppes jalutus ainult ühe liikme kaotusega, kes ennast pühendunult pildistamise hoos kogemata vale suuna valis 🙂

Vaata galeriid