Pühadesära 2019

27. detsember toimus juba teist aastat Eesti Tänavafotograafia MTÜ poolt korraldatud fotojalutus, mille eesmärk on jäädvustada Eestimaa linnasid aastalõpu pühade meeleolus. Nii sai varakult välja hõigatud üleskutse, et samal päeval ka kogunetaks teistes linnades ja ühiselt võetaks ette üks lõbus jalutus, mille käigus dokumenteeritaks kodulinna kaunist tänavapilti. Üleskutsega tuli kaasa Tartu ja Pärnu, kus kogunes juba varasematelt jalutustelt tuttavaid nägusid ja leidus ka uusi uudistajaid. Uustulnukaks oli Haapsalu, kus jalutamas küll ainult üks inimene, kuid ta ei lasknud sellest ennast heituda. Tänu temale sai ka Haapsalu tänavatelt mitmeid vahvaid pilte.

Haapsalu. Pildid Heiki Vassar.

Pärnu. Pildid: Eiliki Pukk; Aivar Kütt; Silvia Saard.

Tartu. Pildid: Imbi Mälk; Siim Neerut; Martin Murusalu; Richard Viidalepp; Toivo Tenno.

Tallinn.

Tallinnas toimus kogunemine Tammsaare pargi keskpunktis, kus ühiselt otsustati ära millist marsruuti liikuma hakatakse. Olenemata sellest, et termomeeter näitas üksnes – 2 kraadi, oli õues üsna kõle, sest merepealt tulvas jäine tuul, mis muutis õhu tunduvalt külmemaks. Seega pikka juttu ja plaani me pidama ei hakanud vaid suundusime välja valitud suunal Rotermanni kvartali poole. Meie teele jäi Viru Keskuse esine Laikmaa tänav, kus argipäevale kohaselt palju inimesi liikumas. Esimene peatus pildistamiseks saigi tehtud seal, et püüda pildile just ehedaid hetki tänaval toimetavatest inimestest. Huvitava keskkonna aitasid luua Viru Keskuse sambad ja taustale jääv tänavapilt.  

Rotermanni kvartal on kaunis pidurüüs – tänavaid kaunistavad ilusad käharad kuused ja jõulutuledes kaunistused on nii õhus kui maapeal. Kui vaid see jäine tuul nendel kaunistel tänavatel nii kõvasti ei puhuks 😀 Otsustasime hargneda ja natuke omapäi ringi liikuda, et mitmekesisemat pildimaterjali saada. Taas kohtusime kuuse juures, kus panime paika järgmise sihtkoha – Vanalinn. 

Viru tänavale jõudes leidis igaüks endale huvitava nurga, et pildile püüda just seda, mis kellegi tähelepanu köitis. Siin juba liikumist jagus ning pühade meeleolu oli täiesti tuntav.

Jõuluturule suundumiseks otsustasime valida vanalinna armsaima tänava, milleks on Katariina käik. Läbi valgustatud kangialuse liigud justkui ajas tagasi, kus akende taga askeldavad erinevad käsitöömeistrid enda tegemisi.  

Raekoja platsi saabudes olime õues juba jalutanud üle tunni ja see hakkas tunda andma nii varvastes kui kangetes näppudes. Kuid vaatepilt mis avanes jõuluturul aitas hetkeks unustada külma, mis oli nahavahele pugenud ning igaüks tormas omas suunas, et seda kõike pildile püüda. Ekslesin üksi mööda jõululabürinti ja mõtlesin, et kuidas küll sellise rahvamassi seas me kõik üksteist üles leiame, sest olime unustanud kokku leppida kohtumise paiga.  Sihitult liikudes jõudsin karuselli juurde, kus juba märkasin tuttavaid nägusid. Täiesti vaistlikult olid ka teised siia platsi otsa ennast sättinud ning ei jäänudki muud üle kui ühiselt järgmine plaan paika panna. Arvata võis, et üksmeelne otsus langetatakse sellel korral siseruumide kasuks, kus võimalik sooja jooki rüübata ja mõnusalt fotojuttu ajada. 

Selleks korraks oli meie jalutus läbi saanud aga uuel aastal kohtume kindlasti uuesti ja sellel korral loodetavasti saame ka mõne uue linna pildile tuua 😉

Head vana aasta lõppu ja veel paremat uut aastat!

Tallinn, Tartu ja Pärnu jalutajad:

Tallinn
Tartu
Pärnu