Saame tuttavaks: tänavafotograaf Tarx

Tallinn 2019, Tarx

Mu nimi on Targo Miilimaa, aga teatakse ka Tarxi nime all. Veel võiks öelda, et olen endine punkar, kes siiani kuulab punki ja metalit ning töötab valgustehnikuna teatris.

Tarx

Kuidas jõudsid fotograafiani?

Fotograafiani jõudsin mõned aastad tagasi, kui ostsin tuttava käest kaamera. Käisin sellega natuke pildistamas, aga siis müüsin edasi ja asi jäi soiku. Nüüd kuskil aasta-kaks tagasi jõudsin uuesti fotograafiani. 

“Hetk” 2019 aprill, Tarx

Kuidas leidsid enda jaoks tänavafotograafia? 

Kõige rohkem aasta tagasi sattusin vaatama dokumentaalfilmi Vivian Dorothy Maierist. Võiks öelda, et see oli see hetk, mil jõudsin tänavafotograafiani ja sealt edasi hakkasin katsetama. 

Kust leiad pildistamiseks inspiratsiooni? 

Enamasti soetatud raamatutest ja internetikommuunidest. Liigun väga palju jala, mistõttu ümbritsevat jälgides saan samuti palju inspiratsiooni.   

“Kõndiv mees” 2019 märts

Kas Sul on lemmikfotograaf või -foto, kes/mis on sind enim mõjutanud? 

Kindlat lemmikut pole, kuna tänavafotograafia on minu jaoks uudne. Kindlasti on aga ideid andnud või mõjutanud Vivian Maier. Tänapäeva tegijatest olen jälginud Alan Schalleri töid. 

Mis on see, mida otsid või loodad leida, kui lähed kaameraga tänavale?

Eks ikka hääd tabamust mõnest huvitavast situatsioonist. Üldiselt otsin põnevaid inimesi või kohti, mis tundub esmapilgul nii tavaline, aga pärast pildi tegemist tuleb muie, et said midagi head.  

Rõõm, Tarx
Tüdruk, Tarx

Kas Sul on mõni hea nipp või soovitus, kuidas saada paremaks tänavafotograafiks? 

Olen veel väga roheline, et nippe jagada, aga kindlasti soovitan lugeda raamatuid, vaadata videoid, jälgida erinevaid sotsiaalmeediagruppe ja kindlasti osaleda tänavafotograafiaretkedel.  

Hetk, Tarx
Sinine, Tarx
Jäätis, Tarx

Millist tehnikat kasutad, kui tänaval pildistad? 

Alles katsetan seda ja proovin erinevaid võtteid, seega pole mul veel n-ö oma tehnikat välja kujunenud. Pigem kui otsustan välja tänavatele uitama minna, siis kulgen linna vooluga kaasa ja üritan hetkes olla.  

Palun vali üks enda tänavafoto ja ava lugu selle taga. 

See pilt on tehtud 17.03.2019 üritusel Pelgulinna fotoretk Ingrid Nielseniga. Käisime tänavatel ringi, kui üks hetk vaatasin, et meesterahvas toimetab koduhoovis. Silma torkas tema sinine jope ja sama värvi sein, mis kuidagi sobisid tema tegevuse taustaks. 

Sinine, Tarx

Kui tundus põnev, siis Tarxi loominguga saate tutvuda tema Instagrami lehelt @wierdtarx